Pójdę 3 raz do urny, zagłosować na Pawła Kukiza

Byłem 2x głosować w swoim życiu. Możecie mi zarzucić że to źle, tak wiem! Ale nie widziałem nikogo na kogo można zagłosować. Kogoś kto nie reprezentuje własnych interesów a moje. Głosowałem w referendum za UE, i przeciw PiS (i tego ostatniego żałuje dzień za dniem coraz bardziej choć to oszołomy jak dla mnie).

Moim zdaniem Kukiz nie nadaje się na prezydenta (sorry Paweł ekspresja i żywiołowość to są cechy świetne ale …), nie jest typem dostojnego męża stanu. Mam wrażenie że nie kandyduje żeby ten urząd zdobyć (nie ukrywajmy, prezydent jest bardziej osobą reprezentacyjną a nie decyzyjną), bardziej żeby móc powiedzieć że się nie zgadza na serwowaną nam przez zawodowych polityków rzeczywistość. Jest to jedyna osoba reprezentująca choć w części moje interesy, i jedyna osoba która po zakończonych wyborach daje nadzieję że nie zajmie się tylko i wyłącznie własnym połączeniem tyłek-stołek. Zdecydowanie liczę że stanie się coś, co spowoduje że za jakiś czas, pozostanie tym samym człowiekiem a zdobędzie władzę wykonawczą. Że to będzie ktoś, kto pozamiata tą kloakę i wreszcie zrealizuje postulat okręgów jednomandatowych.

W części zgadzam się z jego poglądami, w części nie … ale nie jest to dla mnie istotne. Jestem przekonany że będzie przez polityków i media ośmieszany jeśli zacznie się liczyć na scenie politycznej (czyt. oni poczują zagrożenie). Ale to jest ostatni „polityk” któremu mogę zaufać.

Popatrzcie co nasi reprezentanci zrobili z głosem ludu – 1 600 000 podpisów pod prośbą żeby rodzice mieli wybór. Nie żądania pieniędzy, przywilejów, prośba o danie wyboru rodzicom małych dzieci które są krzywdzone przez system edukacji, aby mogły pójść o jeden rok później. Mają nas w dupie. Łoją nas, okradają z naszych pieniędzy. Dają sobie przywileje, karmią urzędników, rozbudowują armię biurokratów której zadaniem jest jedynie nas upodlić i zabrać kolejne środki które przeznaczą na dalszą rozbudowę aparatu ucisku. Chcą wchodzić do naszych domów, chcą czytać naszą korespondencje, sprawdzać co kupujemy a idąc po władzę obiecywali wolność, mniejsze podatki i zmniejszenie biurokracji.

Na reformę szkolnictwa w związku z kryzysem obcięli ~80% budżetu, tylko premii dla urzędników w związku z kryzysem nie obcinają. 5-6 latki idą do nieprzygotowanych szkół tylko dla tego że w ZUS-sie brakuje pieniędzy. Mnie szokuje zestawienie premii w zakładzie ubezpieczeń (212 mln) z sumą obciętych wydatków na reformę edukacji i dostosowanie szkół dla małych dzieci. Wystarczyło by jeden rok nie dać premii w jednym molochu biurokratycznym aby dostosować szkoły!

To trzeba zmienić, bo jest tak dla tego że takie misz-e nie chodzą głosować. Nie chce pustych obietnic, chce wreszcie zmian na lepsze a nie gorsze.

Która z obecnych partii może to dać, ale nie obiecać a dać? Żadna! Przez chwile podobały mi się wypowiedzi Korwina, ale to było zanim zacząłem słuchać jego wypowiedzi nie związanych z wolnością gospodarczą. Nie, nie ma żadnej liczącej się siły politycznej która mogła by spełnić choćby część swoich obietnic politycznych. Jeśli nie będziemy mogli decydować i rozliczać polityków, urzędników lokalnie, nie zmieni się nic. Żadna z liczących się partii nie chce zmienić status quo, jednomandatowe okręgi to koniec rządów autorytarnych w partiach. Uważam że trzeba się wyrwać z tego marazmu.

A ja chce zmian, dla mnie dla moich dzieci. Idę głosować na Kukiza!

Foto: Rafał Masłow

Tagi: ,

 • clue: „bardziej żeby móc powiedzieć że się nie zgadza na serwowaną nam przez zawodowych polityków rzeczywistość.”

 • Eleonora Buczyńska

  Dziękuję za ten post. Trafnie opisuje to, co czuję, zaś póki co nie potrafię wyrazić słowami.
  Przerażające jak nas łoją, w jak przemyślany sposób to robią, ponieważ sama nieraz mam wrażenie, że jestem pariasem.
  Nadzieja jest, póki mamy wolność słowa przynajmniej w internecie i póki są ludzie, którzy się nie poddają.
  Pozdrawiam.

 • Michał Kosecki

  >Nie żądania pieniędzy, przywilejów, prośba o danie wyboru rodzicom małych dzieci które są krzywdzone przez system edukacji, aby mogły pójść o jeden rok później.

  Michał, przeczytaj projekt ustawy przygotowany przez Ratuj Maluchy – tam jest sporo postulatów, które rozsadziłyby finansowo wiele małych gmin, nakłada niebezpieczne i niemożliwe do zrealizowania obowiązki na włodarzy miast + mocno desynchronizuje pracę przedszkoli i szkół w szczególnych przypadkach zawinionych przez rodziców.

  IMHO retoryka „chcemy tylko możliwości wyboru” jest dużym nadużyciem (przy całej sympatii i poparciu, jakim darzę fundację Elbanowskich), ale z drugiej strony: nie widzę w tym projekcie nic, nad czym nie można by popracować w procesie legislacyjnym w komisjach. Zgadzamy się, że odrzucenie tego w pierwszym czytaniu było kardynalnym – i nie pierwszym tego typu – błędem.

 • I tak i nie, można było nie odrzucić a zaproponować zmiany – co sam przyznajesz. To jest prośba i propozycja. Trzeba sobie też przypomnieć o prośbie obywateli o referendum.

 • Michał Kosecki

  >Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  ;]

  btw. nie pamiętam projektu obywatelskiego, który by został wprowadzony w życie. patologia.

 • GJS

  „jest sporo postulatów, które rozsadziłyby finansowo wiele małych gmin” Konkrety pls…

 • Michał Kosecki

  zachęcam do przeczytania projektu, to raptem 13 stron.

  kilka na zachętę:
  – nałożenie obowiązku sfinansowania chodnika na całej trasie do przedszkola/szkoły w przypadku, gdy ma ona maksymalnie 2 km dla każdego z uczniów;
  – nałożenie obowiązku sfinansowania bezpłatnego transportu i opieki w jego trakcie dla każdego ucznia w przypadku gdy odległość od szkoły wynosi ponad 2 km;
  – nałożenie obowiązku sfinansowania podręczników innych niż te zapewnione przez ministerstwo;

 • 1 – słuszne
  2 – słuszne
  3 – słuszne

  Do jasnej cholery tak powinno być. Prowadziłeś kiedyś 5-6 latka po chodniku? Nie! Ja tak i wiem że wyskoczy na jezdnie bez zastanowienia bo na drodze leży kapselek. Zmuszają maluszki do chodzenia do szkoły to niech kurwa zapewnią podstawowe, minimalne warunki do tego. Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko będzie chodziło, choćby odprowadzane, poboczem albo drogą 50cm od pędzącego tira.

 • Michał Kosecki

  Michał, ewidentnie się nie zrozumieliśmy (i nadal odnosisz się do tego, co piszę, a nie do tego, co jest w projekcie).

  Ja nie oceniam, czy dany postulat jest słuszny, dobry, czy nie – to jest kwestia drugorzędna, bo najpierw musi się dopinać budżet.

  W idealnym przypadku projekt powinien działać w ten sposób, że jeśli dana gmina spełni np. dwa pierwsze warunki (teraz, za rok, za kilka lat – wszystko jedno) to dopiero może wprowadzać sześciolatki do szkół (przy zachowaniu wyboru rodziców w tej kwestii) – infrastruktura powstanie PRZED posłaniem dzieci do szkół i nie rozsadzi budżetu gminy, bo można ją rozłożyć na lata.

  tylko ten projekt tego nie proponuje – chce wszystkiego na już/teraz – jest pod tym względem nieracjonalny. niestety w tych kwestiach (oraz obowiązkach nakładanych bezpośrednio na burmistrzów/prezydentów) jest równie socjalistyczny, co aktualne rozwiązania, a przy okazji bardziej roszczeniowy.

 • No to trzeba było nie odrzucić w pierwszym czytaniu a się pochylić.

 • Michał Kosecki

  i tu się zgadzamy. :)

 • Paweł Gulina

  Dobrze piszecie, a tak na wesoło: Może jak wyjedziemy wszyscy z tego kraju, to kim Oni będą rządzić i kogo doić?

 • gez.

  >Głosowałem w referendum za UE, i przeciw PiS
  No i właśnie przez takich jak Ty jest takie spierdolenie tutaj.
  Dobrze, że się obudziłeś teraz. Lepiej późno niż wcale.

 • Daria

  Ja zagłosuję na Pawła Kukiza i tak radze innym bo chcemy zmian chcemy kogoś kto nie tylko obiecuje a potem śmieje się nam w twarz GŁOSUJMY NA KUKIZA
  CHCE ZMIANY
  CHCE NORMALNEJ POLSKI
  CHCE GODNIE ŻYĆ
  CHCE PAWŁA JAKO PREZYDENTA
  A NIE DUDE NIE KOMOROWSKIEGO ONI OBIECUJĄ
  A POTEM RĘCE ZACIERAJĄ ILE JESZCZE KRWI Z NAS WYTOCZYĆ WYKOŃCZYĆ NAS JAK I RESZTA KANDYDATÓW
  GŁOSUJMY NA KUKIZA CHCEMY TYCH ZMIAN BARDZO ICH POTRZEBUJEMY MAMY SZANSE
  NIE ZMARNUJMY JEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Qwert

  Blog umarł?

 • Nie, jeszcze nie :)

  Na razie jednak mam inne priorytety, ale już nie długo skończę projekt.

 • Qwert

  Nie mogę się doczekać jakichś treści technicznych. Brakuje mi fajnych speedartów na youtube w Twoim wykonaniu. Co jakiś czas zaglądam to tu to tam w nadziei, że coś fajnego się pojawi, a tu klops :)